+90 532 282 67 59

"Felaket başa gelmeden evvel, onu önleyecek ve ona karşı savunulacak gerekleri düşünmek lazımdır. Geldikten sonra dövünmenin faydası yoktur."
(Mustafa Kemal Atatürk)

26 Eki 2023
0 yorum
573

Selçuk İltek Bilim Konuşmaları'nın 2023/4 Semineri Başarıyla Gerçekleştirildi

 Selçuk İltek tarafından Cumhuriyet'in 100. Yılı Etkinlikleri kapsamında düzenlenen, "KBRN Afetleri ve Dirençli Toplum için Afetlere Hazırlık" başlıklı çevrimiçi seminerde kıymetli katılımcılarımızla bir araya geldik. Bu özel etkinliği Selçuk İltek'in davetiyle gerçekleştirdik ve afetlere hazırlık konusunda önemli bilgileri paylaştık. Selçuk Üniversitesi İleri Teknoloji Araştırma ve Uygulama Merkezi (İLTEK) Müdürü Sn. Prof. Dr. Ülkü SAYIN, Müdür Yardımcısı Prof Dr. Yasemin ÖZTEKİN, Müdür Yardımcısı Doç. Dr. Teoman ÖZTÜRK'e kıymetli davetleri için teşekkür ederiz.

Seminerimizde, dünyada ve ülkemizde son yıllarda yaşanan KBRN afetleri ve ileriki zamanlarda yaşanabilecek riskler hakkında kapsamlı bir değerlendirme sunarak, toplumumuzun KBRN afetlerine karşı nasıl hazırlıklı olabileceğini ele aldık. Toplumumuzun dirençli hale gelmesi için atılması gereken adımları vurguladık ve KBRN Afetlerine karşı bilinçlenmenin ne kadar önemli olduğunu vurguladık.

Tüm katılımcılara içten teşekkür ederiz.

Gelecekteki etkinliklerimizde tekrar bir araya gelmeyi umuyoruz. Sizlerin bu konuda gösterdiğiniz ilgi ve desteği takdir ediyoruz.

Saygılarımla,

Prof. Dr. Levent Kenar

KBRN Savunma Politikaları Geliştirme Derneği Başkanı