+90 532 282 67 59

"Felaket başa gelmeden evvel, onu önleyecek ve ona karşı savunulacak gerekleri düşünmek lazımdır. Geldikten sonra dövünmenin faydası yoktur."
(Mustafa Kemal Atatürk)

01 Kas 2023
0 yorum
756

KBRN Derneği 2023-2024 Seminer Serisi: İkinci Seminer - "KBRN Korunması"

Konu: KBRN Korunması Semineri

Tarih: 23 Kasım 2023

Saat: 17.00

Yer: meet.google.com/zmw-andn-ewx

Kayıt İçin: https://forms.gle/gZzsWwTm5fQJSUF37  ve ya bu sayfa üzerindeki formu doldurabilirsiniz.

KBRN Derneği olarak, KBRN (Kimyasal, Biyolojik, Radyolojik ve Nükleer) tehlikelerine karşı farkındalığınızı artırmak ve toplumumuzu daha iyi bir şekilde korumak için düzenlediğimiz seminer serisinin ikincisine katılmanızdan mutluluk duyarız.

Neden Başladık?

1980'lerdeki İran-Irak savaşı, Tokyo metrosuna yapılan kimyasal saldırı, 11 Eylül 2001 saldırısı sonrası biyoterör saldırıları, komşumuz Suriye'de sayısız defa kullanılan kimyasal silahlar, nükleer santral kazaları, radyasyonun günlük hayatımıza yer etmesi, son zamanlardaki Rusya-Ukrayna savaşı sırasında ortaya çıkan kimyasal ve nükleer tehlike ve özellikle daha çok yakın zamanlarda içinde bulunduğumuz COVID-19 pandemisi, KBRN "Kimyasal Biyolojik-Radyolojik ve Nükleer" tehdidinin önümüzdeki yıllarda daha da artacağını, belki de savaş ve terör olaylarında bu görünmeyen tehlikeli ileri teknolojik silahların sinsice kullanılma olasılığını daha da artıracağını göstermektedir. Bu olaylara yönelik savunma ve korunma sadece asker-polis gibi güvenlik güçlerinin ve ilk müdahalede yer alacak personelin değil aslında topyekûn tüm sivil vatandaşların da bilmesi gereken, bu konuda farkındalık ve bilinçlenmemizi arttırmamız gereken bir durumdur. İşte bu ihtiyaçtan yola çıkarak KBRN Derneği olarak bu seminer serisine başladık.

Başarıyla Tamamlanan Seminerin Ardından İkinci Seminer

E. Albay Ahmet ARIK tarafından verilecek "KBRN Korunması" başlıklı seminer, bu seminer serisinin ikincisi olacak. İlk seminerde KBRN Derneği Başkanı Prof. Dr. Levent KENAR tarafından KBRN konusunda genel bir bakış sunuldu ve dernek faaliyetlerimizden bahsedildi. Bu ikinci seminerde ise KBRN tehlikelerine karşı korunma konusunda daha detaylı bilgilere odaklanacağız.

Seminer ayrıca katılımcıların sorularını cevaplamak için zaman ayıracak ve katılımcıların daha iyi anlamalarına yardımcı olacak etkileşimli bir oturum içerecektir.

Katılım bağlantısı aşağıda bulunmaktadır:

Katılım Bağlantısı: meet.google.com/zmw-andn-ewx

Katılımınızı bekliyoruz ve bu önemli konuda bilinçlenmenize katkıda bulunmaktan mutluluk duyacağız. Bu daveti ilgisini çekeceğini düşündüğünüz kişilere iletmenizi ayrıca rica ederiz.

Saygılarımızla,

Prof. Dr. Levent KENAR

KBRN Savuma Politikaları Geliştirme Derneği Başkanı