+90 532 282 67 59

"Felaket başa gelmeden evvel, onu önleyecek ve ona karşı savunulacak gerekleri düşünmek lazımdır. Geldikten sonra dövünmenin faydası yoktur."
(Mustafa Kemal Atatürk)

29 Eki 2023
0 yorum
542

Türkiye Cumhuriyeti'mizin 100. Yılı Kutlu Olsun!

Bugün, büyük bir gurur ve sevinçle Cumhuriyetimizin 100. yılını kutlamanın coşkusunu yaşıyoruz. 29 Ekim 1923 tarihinde Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal ATATÜRK'ün liderliğinde başlayan bu yolculuk, ülkemizin köklü bir geçmişi ve parlak bir geleceği olduğunu kanıtlıyor.

KBRN Derneği olarak, kendi alanımızda ilerlemenin ve ülkemizin KBRN savunma politikasının geliştirilmesine yönelik çalışma ve projelerimizin önemini her zaman benimsemiş bir kuruluş olarak, Ulu Önderimiz M. Kemal ATATÜRK’ün şu sözünü büyük bir özenle hatırlatıyoruz: "Felaket başa gelmeden evvel, onu önleyecek ve ona karşı savunulacak gerekleri düşünmek lazımdır. Geldikten sonra dövünmenin faydası yoktur." Bu söz, bugün de tıpkı yüz yıl önce olduğu gibi, bizlere yön gösteriyor.

Cumhuriyet Bayramı, Türk milletinin bağımsızlık ve özgürlük mücadelesinin sembolüdür. Türkiye Cumhuriyeti'nin kuruluşundan bu yana, ulusumuz büyük bir azimle ilerlemiş ve gelişmiştir.

Bu vesile ile dünyanın en tehlikeli ve tehditkâr coğrafyasında bulunan asırlık Cumhuriyetimizin dosta güven düşmana korku vererek bilimin ve teknolojinin rehberliğinde ve Devletimizin Kurucusunun ışığı ve ilkeleri çerçevesinde nice asırlara ulaşması dileğiyle,  Cumhuriyet bayramımızı ve yüzyılımızı tebrik eder, bizlere bu topraklarda ve bu bayrak altında yaşamamızı sağlayan başta Mustafa Kemal ATATÜRK olmak üzere tüm gazi ve şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyorum.

Vatan size minnettardır.

 

Saygılarımla,

Prof. Dr. Levent KENAR

KBRN Savuma Politikaları Geliştirme Derneği Başkanı